List of wholesalers, importers & exporters قوانین و ضوابط تجارت با دانمارک چیست - Suppliers
برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
قوانین و ضوابط تجارت با دانمارک چیست

قوانین و ضوابط تجارت با دانمارک چیست

تجارت با کشور دانمارک در حال حاضر برای بسیاری از کشورها از جمله ایران حائز اهمیت می باشد. از این رو در این مقاله می خواهیم به توضیحاتی در مورد تجارت با دانمارک، تأمین مواد غذایی برای این کشور، اقتصاد آن، مقررات تجاری در این کشور و همچنین معرفی محصولات صادراتی و وارداتی دانمارک توضیحاتی بیان کنیم.

کشور دانمارک

تجارت با دانمارک

کشور دانمارک در شمال قاره اروپا قرار دارد و شهر کپنهاگ به عنوان پایتخت این کشور شناخته می شود. جمعیت کشور دانمارک به بیش از پنج و نیم میلیون نفر می رسد و زبان دانمارکی، اصلی ترین زبان در میان مردم این کشور است.

می توان گفت تنها همسایه خاکی کشور دانمارک، آلمان است. اما از طرف دریا نیز پل اورسوئد، دانمارک را به کشور سوئد مرتبط می سازد. کشور دانمارک عضو اتحادیه اروپا است و در حوزه شینگن قرار دارد؛ یعنی با داشتن ویزای شینگن افراد می‌ توانند به ۲۶ کشور در قاره اروپا که دانمارک نیز عضو این کشورها می باشد سفر کنند.

رفاه اقتصادی در این کشور به خوبی حاکم بوده و اختلاف درآمد مردم بسیار کم و ناچیز است. همچنین مردم کشور دانمارک را راضی ترین مردم جهان می دانند و در سال 2۰1۶ این کشور به عنوان شادترین مردم در کشور جهان و راضی ترین نیروی کار در دنیا معرفی شده است در حالیکه دانمارک کمترین فساد اداری در جهان را نیز دارد.

راهنمای تجارت با ایتالیا و مبادله کالا با این کشور

اقتصاد کشور دانمارک

کرون واحد پول این کشور است و علی رغم دیگر کشورهای اروپایی، یورو در دانمارک مورد استفاده قرار نمی گیرد. فرآورده های لبنی و گوشتی از جمله گوشت گاو، گوشت خوک، پنیر و دیگر لبنیات جزء مهم ترین تولیدات کشور دانمارک بود که به دیگر کشورهای جهان صادر می گردد؛

همچنین کشتی و نفتکش، توربین های بادی، پوست سمور و روباه، اسباب بازی، دارو و تجهیزات پزشکی از دیگر محصولات صادراتی دانمارک به شمار می رود. مهم ترین صنایع تولیدی این کشور صنایع آهن، فلز کاری، صنایع غذایی، آب جوسازی و مهندسی شیمیایی محسوب می شود.

یکی از مشکلات اقتصادی این کشور هزینه های بالای سوخت وارداتی می باشد اما لازم است بدانید این وضعیت با وجود کشف نفت و گاز طبیعی دریای شمال تعدیل یافته است.

مقررات تجاری کشور دانمارک

تجارت در دانمارک

اگر قصد تجارت با کشور دانمارک را دارید بهتر است با مقررات تجاری این کشور آشنا شوید تا به راحتی بتوانید با تاجران مکزیکی ارتباط برقرار کنید.

زبان رایج تجاری در کشور دانمارک انگلیسی بوده از این رو افرادی که قصد تجارت با کشور دانمارک را دارند باید به این زبان مسلط باشید تا به مشکل بر نخورند.

کالاهای زیادی می‌ تواند به طور آزادانه از دیگر کشورها به دانمارک صادر شود اما اگر کالاهای وارداتی مانند برخی از انواع پارچه، ظروف آشپزخانه را که کشورهایی دیگر که عضو جامعه اقتصادی اروپا نیست به این کشور صادر کنند، باید مجوز ورود داشته باشند.

توجه داشته باشید که برای ورود پول محلی یا ارز محدودیتی در کشور دانمارک وجود ندارد و افراد مقیم می‌ توانند حداکثر ۲۵ هزار کرون خارج کرده و افراد غیر مقیم حتی بیشتر از این مقدار نیز می توانند خارج کنند.

سیاهه تجاری برای تجارت با کشور دانمارک باید دارای تاریخ خرید و وضع صورتحساب، شرح کامل کالا، توضیحاتی در زمینه نحوه پرداخت، تحویل، فروش و حتی تخفیف ها باشد.

همچنین مطالب مربوط به کرایه، حمل، بیمه و موارد دیگر نیز باید به صورت جداگانه در این سیاهه قید می شود. یک گواهی امضا شده و تاریخ دار مبنی بر صحیح بودن ارزش کالا نیز باید ضمیمه سیاهه شود.

اگر قصد تجارت با مکزیک را در زمینه گیاهان و برخی از مواد خوراکی دارید لازم است بدانید برای تجارت این کالاها داشتن گواهی بهداشت ضروری است. در جنس بسته بندی محدودیت و یا قوانین خاصی وجود ندارد، اما اگر وزن محموله بیشتر از یک تن باشد باید روی جعبه ارسالی درج شود.

در تجارت با مکزیک حقوق گمرکی کالاها بر حسب ارزش سیف و با توجه به نرخ های از پیش تعیین شده یا ارزش کالا مشخص می شود. در نهایت لازم است بدانید برای داشتن یک قرار ملاقات با تاجران مکزیکی حتماً وقت شناس باشید چرا که این موضوع برایشان بسیار حائز اهمیت است.

درباره تجارت با هلند و اقتصاد این کشور چه می دانید؟

نحوه برگزاری جلسات کاری در دانمارک

داب تجارت در دانمارک

تعداد جلسات کاری تشکیل شده در شرکت های دانمارکی بسیار زیاد است و اغلب کارکنان از این موضوع شاکی هستند. شرکت کنندگان قبل از شرکت در هر جلسه در جریان موضوع جلسه قرار گرفته تا با اطلاع و آمادگی کامل در جلسه حاضر شود.

زیرا از تمام افراد حاضر در جلسه انتظار می‌ رود که نظر خود را با صراحت بگویند. در بسیاری از موارد باید گفت مردم کشور دانمارک به صوت رودر رو با هم بحث می کنند اما جدال و نزاع کمتری بین آن ها دیده می شود. زیرا ر این باورند که نزاع می تواند مسئله اجماع را زیر سوال ببرد.

توجه داشته باشید که حاضرین در جلسه باید به نوبت صحبت کرده و قبل از شروع از رئیس جلسه جهت صحبت کردن اجازه بگیرند. هنگام احوالپرسی می‌ توان به صورت غیر رسمی و خودمانی با طرف مقابل دست داده و نگاه مستقیم به چشم فرد مقابل کنید.

معمولا دعوت کردن طرف تجاری برای صرف ناهار و شام کاری و ایجاد روابط صمیمانه تر در میان دانمارکی ها اهمیت ندارد و این امر را الزامی نمی دانند.

ثبت شرکت در دانمارک

اگر قصد ثبت شرکت در کشور دانمارک را دارید باید بدانید که این عملیات از طریق موسسه های تجاری امکان پذیر است. این موسسات بسیار معتبر بوده و در واقع وزارت امور اقتصادی دانمارک بر کار آن ها نظارت دارد. قبل از شروع کار تجاری حتماً باید با نهادهای خاصی مشورت کنید.

بنابراین جهت گرفتن مشاور می توانید از مراجعی چون اداره کار، شهرداری، مشاوران مربوطه در امر شروع استارت آپ ها، اداره مالیات دانمارک، مرکز و وب سایت های رسمی کاریابی و همچنین صندوق بیکاری مشورت بگیرید.

ثبت شرکت خصوصی نیز از طریق مراجعه به سازمان تجارت و شرکت های دانمارک امکانپذیر خواهد بود. از جمله روش هایی که می توان برای ثبت شرکت در کشور دانمارک استفاده کرد؛ ثبت شرکت به روش آنلاین، ثبت شرکت به روش کاغذی و همچنین راه اندازی یک شعبه دفتر نمایندگی می باشد.

دانستنی های لازم برای تجارت با استرالیا

مهم ترین دلایل سرمایه گذاری در کشور دانمارک

سرمایه گذاری در کشور دانمارک مزایای بسیار متعددی دارد. به عنوان مثال شما از طریق کشور دانمارک می توانید به پرسودترین بازار های اتحادیه اروپا دسترسی داشته باشید.

سرمایه گذاری در دانمارک

همچنین در این کشور در مقایسه با بسیاری از کشورها مالیات بسیار کمتری برای راه اندازی کسب و کار نیاز است. کشور دانمارک با داشتن مدرن ترین تکنولوژی های کشاورزی و سیستم حکومتی دموکراتیک توانسته در بخش کشاورزی مورد استقبال سرمایه گذاران زیادی قرار بگیرد.

همان طور که قبلا نیز ذکر شد سطح بسیار پایینی از فساد در ادارات دانمارک دیده شده است، از طرفی با سرمایه ‌گذاری در کشور دانمارک می‌ توانید طرح توجیهی تان را برای سرمایه گذاری تحویل دهید.

در دانمارک اختیارات بسیاری را به سرمایه گذاران خارجی می دهند و این امر به نوبه خود یک امتیاز برای سرمایه گذاری خواهد بود. و اما فراموش نکنید اگر نیروی کار استخدام کرد باید آنها را در برابر حوادث ناشی از کار بیمه کنید.

سبک مدیریت در کشور دانمارک

کسب و کار در کشور دانمارک بسیار هموار بوده و بر پایه جمع و اتفاق نظر است. مدیران این کشور نمی توانند خود را به عنوان کسی جلوه دهند که یک تنه تصمیم دشواری را گرفته و سختی های کار را تحمل کرده است زیرا در این جامعه شعار مردم برابری یکدیگر در توانایی ها و بسیاری موارد دیگر است.

نکته حائز اهمیت دیگر این است که قرارها و جلسات تجاری در این کشور به صورت غیررسمی برگزار می شود اما توجه داشته باشید که وقت‌ شناس بودن برای مدیران دانمارکی بسیار اهمیت دارد.

بنابراین توصیه می شود حتی اگر قصد کشیدن سیگار را داشتید حتما هنگام برگزاری جلسه اجازه بگیرید. زمان به قدری برای دانمارکی ها مهم است که حتی اگر شما در مورد قرار های خصوصی خود با پزشکان و مقامات دولتی نیز تاخیر داشته باشید مطمئناً برایتان بسیار بد می شود.

روابط تجاری ایران و دانمارک

روابط تجاری ایران و دانمارک

یکی از کشورهای اروپایی که پیشینه دیرینه در تجارت با ایران دارد کشور دانمارک می باشد. در تجارت با دانمارک مهم ترین اقلام صادراتی که از ایران به این کشور صادر شده است؛ شامل مواردی چون خرما، سایر کفپوش ها بجز گبه، سوماک، فرش های دستباف و دیگر محصولات نساجی، کفپوش منگوله باف، ماشین های بسته بندی، سرامیک، قیر، چوب های متراکم شده و همچنین گبه های تولید شده از پشم می باشد. از طرفی دیگر اقلام وارداتی ایران از دانمارک را می توان داروهای هورمون دار فاقد آنتی بیوتیک، داروهای حاوی هورمون، انواع آنزیم، تخم چغندر قند برای کشت، ماشین آلات آماده سازی گوشت پرنده، رنگ های نباتی و همچنین تخم سبزیجات دانست.

نکاتی مهم برای موفقیت در تجارت با سوئد

روابط تجاری دانمارک با جهان

مهم ترین کشورهای واردکننده دانمارک کشورهای آلمان، سوئد، انگلیس، آمریکا، نروژ، فرانسه و هلند می باشد و مهم ترین کشورهای صادرکننده به دانمارک شامل کشورهای آلمان، سوئد، نروژ، هلند، انگلیس و چین هستند.

اقلام صادراتی دانمارک به دیگر کشورهای جهان در سال ۲۰۱۶ شامل مواردی چون روغن حاصل از مواد معدنی قیری خام، نفت خام، داروهای متشکل از محصولات مخلوط، روغن های حاصل از مواد معدنی غیر خام گوشت حیوانات، از جمله گاو و خوک، گازهای نفتی و سایر هیدرو کربن های گازی شکل، پنیر و کشک واسکلت فلزی و اجزا و قطعات آن بوده است.

اما در این بین محصولات زیادی نیز از دیگر کشورها  به دانمارک صادر شده که در این بین ماشین های خودکار، اتومبیل های سواری، دیگروسایل نقلیه موتوری، مانیتور، پروژکتور، دستگاه گیرنده تلویزیون، پخش رادیوی،  بازوهای انتقال نیرو، چرخ دنده، اجزا و قطعات متفرعات وسایل نقلیه موتوری، کشتی های مسافری، کشتی های بار کشی و قایق های تفریحی از مهم ترین این اقلام بوده است.

دیدگـاه (2)


  1. سلام ،بسیار عالی،موفق باشید.

  2. با سلام توسعه روابط بازرگانی فیمابین ایران با دانمارک سبب حمایت از تجار ایرانی ورونق اقتصادی کشور عزیزمان ایران خواهد شد قصد دارم روی پایان نامه ای در زمینه حل تعارض قوانیین تجاری بین ایران ودانمارک کار کنم .

دیدگاه خود را بنویسید

Search

آگهی های ویژه

محصولات فروشگاه

بالا